36. Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani

Ustvarjeno: 31 maj 2019

28. maja 2019, sta se zmagovalni 2. razred OŠ Sveta Trojica in drugouvrščeni 2.c OŠ Lenart, udeležila osrednje zaključne prireditve 36. Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehranimed slovenskimi osnovnošolci, ki je bila  v dvorani Tivoli v Ljubljani. Med več kot 700 osnovnimi šolami  Republike Slovenije so razglasili in nagradili najboljše med najboljšimi, to je 9 regijskih zmagovalcev in naj razred Slovenije 2019. V zabavnem delu programa so bili z nami  akrobatska skupina Dunking Devils  in  glasbena skupina Čuki. Prireditev je bila zanimiva in polna smeha bleščečih zobkov. Vsi povabljeni učenci so prejeli tudi praktične nagrade.

Sporočilo za javnost

ZDLENART 7 1600x1200ZDLENART 4 1600x1200V sredo, 6. novembra 2019, je na ploščadi pred Zdravstvenim domom Lenart potekala slovesnost ob otvoritvi novih prostorov Zdravstvenega doma Lenart v katerem se bodo izvajale aktivnosti preventivnih zdravstvenih programov v okviru Centra za krepitev zdravja (CKZ). Z izvedeno nadzidavo in prizidavo vhodnih prostorov z dvigalom in stopniščem je Zdravstveni dom Lenart pridobil dodatnih 398,7 m2 površin v neto vrednosti 299,81 m2. Slavnostna govornica je bila mag. Mojca Presečnik, vodja Službe za izvajanje kohezijske politike na Ministrstvu za zdravje. Praznovanje so pričeli že v dopoldanskih urah, ko so na novo urejeni zelenici pred ZD otroci iz vrtca in Osnovne šole Lenart posadili sadiko lovorikovca, kot simbol življenja in medgeneracijskega povezovanja, po eno so posadili tudi uporabniki lenarške enote VDC Polž Maribor in starejši iz Doma Sv. Lenarta s pomočjo zdravnika Rafka, nosoroga, maskote ZD Lenart.

Izjava za javnost

Nagovor direktorja Jožefa Krambergerja na slovesnosti