Zaključna prireditev 35. tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani

Ustvarjeno: 26 junij 2018

V torek, 5. junija 2018, smo se z zmagovalnim razredom v podravski regiji (4. a razred OŠ Voličina z razredničarko Natašo Herga Kosi) in drugim najboljšim na šoli (3 .a razred OŠ Voličina z razredničarko Silvo Potočnik) skupaj z zobozdravnico Majo Iljaž, vodjo zobozdravstvenega tima, zobno asistentko Biserko Jaušovec, vodjo sesterskega zobozdravstvenega tima in Ksenijo Škerbot iz zobnega kabineta odpravili na zaključno prireditev tekmovanja Za zdrave zobe ob zdravi prehrani, ki je bilo v hali Tivoli. Kar 3000 se nas je zbralo, prišel nas je nagovorit tudi predsednik države Borut Pahor. Zabavali so nas Čuki, državne prvakinje v ritmični gimnastiki Zala, Dunking Devils, skratka imeli smo se super lepo! Po prireditvi smo obiskali še ZOO Ljubljana, kjer smo lahko božali kače, podgane in sikajoče ščurke iz Madagaskarja, ogledali smo si tudi druge živali. Naš dan je bil zelo zanimiv, sončen in deževen, prepevali Zobno himno, veliko smo se nasmejali, saj imamo najlepše zobe.

Sporočilo za javnost

ZDLENART 7 1600x1200ZDLENART 4 1600x1200V sredo, 6. novembra 2019, je na ploščadi pred Zdravstvenim domom Lenart potekala slovesnost ob otvoritvi novih prostorov Zdravstvenega doma Lenart v katerem se bodo izvajale aktivnosti preventivnih zdravstvenih programov v okviru Centra za krepitev zdravja (CKZ). Z izvedeno nadzidavo in prizidavo vhodnih prostorov z dvigalom in stopniščem je Zdravstveni dom Lenart pridobil dodatnih 398,7 m2 površin v neto vrednosti 299,81 m2. Slavnostna govornica je bila mag. Mojca Presečnik, vodja Službe za izvajanje kohezijske politike na Ministrstvu za zdravje. Praznovanje so pričeli že v dopoldanskih urah, ko so na novo urejeni zelenici pred ZD otroci iz vrtca in Osnovne šole Lenart posadili sadiko lovorikovca, kot simbol življenja in medgeneracijskega povezovanja, po eno so posadili tudi uporabniki lenarške enote VDC Polž Maribor in starejši iz Doma Sv. Lenarta s pomočjo zdravnika Rafka, nosoroga, maskote ZD Lenart.

Izjava za javnost

Nagovor direktorja Jožefa Krambergerja na slovesnosti